Olympic Spirit Track League results for Week 3

Week 3 results of the 86th season for the Olympic Spirit Track League held in Gregg/Hudson County Park on October 6, 2018. Director Al Long was ably assisted by coaches Sharon Nadrowski, Mercedes Alvarez; Jose Bustamonte, Hans Parrado , Michelle Bernatowicz , Renee Johnston, Jeninifer Sparks, Richelle Kaulessar, Danny Hernandez, John Nagel and other volunteers.

Participating school:
OLC – Our Lady of Czestochowa, Jersey City
SAS – Saint Augustine School, Union City
OLM – Our Lady Mercy, Jersey City
St. Al’s – Saint Aloysius, Jersey City
All Saints Academy, Bayonne
St. Henry, Bayonne
St. Francis Academy, Union City
SDA -St. Dominic Academy, Jersey City

Girls

440 Yards (Age 3-5) Time (1:58)

1) Jolie Martell, OLC; 2) Mira Rao, OLC; 3) Amelia Diaz, SAS; 4) Emily Sharpe, St. Henry; 5) Isabella Inalien, SAS; 6) Callie Leahy, St. Henry; 7) Sara Manley, St. Henry; 8) Lluvia Guerrero, St, Francis; 9) Kate Tiscornia, St. Francis; 10) Mia Lindquist, All Saints

660 Yards (Age 6-7) Time (2:28)

1) Ryleigh Lynn, St. Henry; 2) Catarina Rubies, OLC; 3) Lea Guardiola, St. Francis; 4) Anna Laura Cupido; OLC; 5) Madison McCrossen, All Saints; 6) Sophia Amos, All Saints; 7) Anna Tiscornia, St. Francis; 8) Ava Maldonado, All Saints; 9) Mattisen Fedrow, St. Al’s; 10) Tiara Delos Santos, ST. Al’s

660 yards (Age 8-9) Time (2:17)

1)Zelda Davis, St.Al’s; 2) Amanda Thomas, St. Henry; 3) Rose Arryo, St. Henry; 4) Emily Palomino, St. Henry; 5) Emely Demrsey, Sr. Francis; 6) Victoria Wilbeck, St. Henry; 7)Gabriella Wilbeck, St. Henry ; 8) Isabella Castaneda , St. Francis; 9) Tianna Mejias, SAS; 10) Avery Judd, OLC

1100 Yards (Age 10-11) Time (4:05)

1)Livia B. Diakogiannis, All Saints; 2) Miranda Shepard, All Saints; 3) Madison Maldonado, All Saints; 4) Leyla Ziemba, St. Francis;5) Leila Taveras, All Saints; 6) Rowan Quintyn, St. Al’s;7) Alyssa Palomino, St. Henry ; 8) Anne Marie Clores, OLC; 9) Aria Taylor, St. Henry; 10) Isabella Melendee, St Henry

1100 Yards (Age 12-13) Time (4:08)

1) Alexa Janeczko, St. Dominic; 2) Caitlin Quintos, St. Henry; 3) Alexandra Castaneda, St. Francis; 4) Gabby
Carlomagno, St. Dominic; 5) AnnaBelle Calabrese, St. Henry

Boys

440 Yards (Age 5 and under) Time (2:01)

1) Andrew Serafin, St. Henry; 2) Aryan Patel, OLC; 3) Jayden Ramirez, SAS; 4) Nathaniel Melendez, St. Henry; 5) Elias Hanna, St. Francis; 6) Arjun Nagle, OLC; 7) Connor Sanders, St. Francis; 8) Liam Hoffman, All Saints; 9) Rory Valdes, All Saints; 10) Christian Simbulan, St. Al’s

660 Yards (Age 6-7) Time (2:27)

1) Ben Cuttruff, St. Henry; 2) Sebastiano Diakogiannis, All Saints; 3) Joshua Cinque, St. Henry; 4) Luca Penalbra, St. Francis; 5) Nicholas Melendez, St. Henry; 6) Michael Sharpe, St. Henry; 7) Samuel Becker, St. Henry; 8) John Castaneda, St. Francis ;9 ) Ayden Villatoro, SAS; 10) Xavier Otero, SAS;

660 Yards (Age 8-9) Time (2:19)

1) Reed Garber, OLC; 2) Noah Medendez, St. Henry; 3) Marc Becker, St. Henry; 4) Jake Cuttruff, St. Henry; 5) Jasper Schuanberger, OLC; 6) Darius Montecastro, OLM; 7) Abrahan Argueta, St. Francis; 8)Lucas Japaz, St. Al’s 9) Nazareth Johnston, St.Al’s; 10) Ethan Khawaja, St. Francis

1100 yards (Age 10-11) Time (4:04)

1) Gabriel Becker, St. Henry; 2) Otavio Rubies, OLC; 3) Joseph Cifarelli, All Saints; 4) Jacob Vazquez, St. Al’s ; 5) Jack Sanchez, SAS

1100 Yards (Age 12-13) Time (3:35)

1) Dominic Okonkwo, St. Henry; 2) John Calle, SAS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here